30.11.2023
Я родом з небагатої сім’ї. Не буду багато розповідати про своє босоноге дитинство. Скажу лише, що часом доводилося несолодко

Я родом з небагатої сім’ї. Не буду багато розповідати про своє босоноге дитинство. Скажу лише, що часом доводилося несолодко

На своєму прикладі можу сказати наступне – коли з’являються гроші, ти змінюєшся, і не завжди в кращу сторону. По-перше, стаєш зарозумілим. Це погано з точки зору відносин з людьми.

По-друге, починається жахливе марнотратство. І про це хочеться поговорити детальніше.
Коли в твоєму житті з’являються гроші, здається, що їх більше, ніж є насправді. Починаєш витрачати до останньої копійки.

Свою роль відіграє і молодість. У 18-20 років хочеться здаватися краще за всіх. Тому постійно витрачаєшся на одяг, їжу в кафе і ресторанах, а не вдома, і відчуваєш вічне бажання тусуватися. В результаті ні накопичень, ні чітких планів на майбутнє, нічого немає. Чому так?

Знову ж з босоногого дитинства. У той час батьки все забороняли і рідко балували. Потім, досягнувши порогу дорослого життя, намагаємося все заповнити. Хтось цим займається все життя, хтось все-таки примудряється одуматися і взятися за голову. Перших, на жаль, більше. Плюс зараз мода на споживання, нав’язувана ЗМІ, знаменитостями і більш забезпеченими оточуючими.

Мене свого часу теж закрутило в цей вир. Було багато незрозумілих витрат. Хоча і не сказати, щоб у мене дуже високий дохід. Наклалося одразу кілька моментів. І дитинство без особливих радощів, і молодість, і поява грошей, і відсутність мудрого старшого товариша.

Зате потім прийшло протверезіння. Волею випадку прийшов момент, коли життя притиснуло і довелося сидіти якийсь час без грошей. А пізніше це знову повторилося кілька разів. Ось тоді то і стало зрозуміло, що жити потрібно за коштами. І при появі доходу вміти ще й відкладати. Тут і розумні люди і книжки допомогли.

Зараз я розумію, наскільки був дурним і скільки б міг накопичити до сьогоднішнього моменту, якби просто відкладав. І витрачаю зараз рівно стільки, скільки потрібно. Без вишукувань і емоційних покупок.
У чому фішка того, що людина не витрачаються на дрібне і порожнє? У тому, що в майбутньому можна собі дозволити більш велике і необхідне придбання. На вигляд такий собі студент з рюкзаком за спиною, а по факту більш забезпечений громадянин, ніж багато хто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *