30.11.2023
Бабуся навчила, як садити цибулю! Я завжди робила цe не правильно! Ви також про цe не знали! Тепер збираю її мішками! Оcь що потрібно зрoбити!

Бабуся навчила, як садити цибулю! Я завжди робила цe не правильно! Ви також про цe не знали! Тепер збираю її мішками! Оcь що потрібно зрoбити!

Бабуся навчила як садити цибулю! Я завжди робила це не правильно! Ви також про це не знали! Тепер збираю її мішками! Ось що потрібно зробити!

Секрет перший. Цибуля не любить глинистого грунту, якщо у вас він саме такий, потрібно на грядку обов’язково насипати піску, торфу, все перемішати. Ще згодиться грунт з малою кількістю лугів, якщо у вас він кислий, потрібно внести доломітове борошно для розкислення.

Секрет другий. При посадці цибулі потрібно опустити її на 10-20 хвилин в розчин марганцівки для знезараження.

Секрет третій. Потім потрібно обрізати вершечки, щоб цибуля швидше проростала.

Секрет четвертий. У рядок насипати трохи звичайної солі, це допоможе в боротьбі з лушпинною мухою.

Секрет п’ятий. Поруч з грядкою цибулі обов’язково садіть грядку з морквою, яка знову ж відлякає лушпинну муху. А цибуля відлякує морквяну муху. Так би мовити, вигода для обох. Цибуля і морква повинні рости поряд!

Секрет шостий. Зробіть три підживлювання.

1-е – в фазі двох листочків: гній (1 л гною на відро води) або курячий послід (1 склянка на відро води) + 30-40 г суперфосфату, попередньо розчиненого в теплій воді, + стакан попелу.

2-е підживлення через два тижні: суперфосфат – 30 г + сечовина 10 г + калій (5 г на відро води).

3-тє підживлення – наприкінці червня: суперфосфат 30 г + сечовина 10 г + калій 5г. Якщо будете підживлювати на початку липня – азот (сечовину) не використовуйте. І не допускайте надлишку азотних добрив, буде хороше перо, а головки пocтpaждaють. З калійних добрив найкраще підійде сірчанокислий калій, бо цибуля вимоглива до сірки. А від калію залежить збереження свіжості. Він ще є в попелі.

Секрет сьомий. Ніколи не застосовуйте в підживленні свіжий гній і хлористий калій (якщо його і вносити, то тільки з осені) – відразу ж знизите свої врожаї. Не нехтуйте фосфором – від нього багато в чому залежить величина цибулин.

Секрет восьмий. Він дуже важливий, тому що всі ми хочемо, щоб цибуля зберігалася, якомога довше. Так ось, що б так і було, необхідно цибулю прибрати вчасно, а саме до перших серпневих дощів. Найкраще – в кінці липня. Інакше встигнете підмочити не тільки свою цибулю, але і репутацію хорошого господаря – вже ніщо не допоможе зберегти цибулю на всю зиму.

Секрет дев’ятий. Звичайно ж, потрібно якомога краще просушити цибулю на горищі, де гуляє вітер. Потім зняти всю засохлу землю, відрізати висохле перо, залишивши 8-10 см.

Секрет десятий. А ще раджу час від часу перебирати цибулю. Якщо раптом зіпсується хоча б одна – від неї почнуть псуватися і інші. Хочете вірте, хочете ні, у мене ріпчаста цибуля зберігається до нового врожаю, і довше – в паперових мішках на кухні під столом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *