26.05.2022
Син одружився, і життя матері вже не було таким спокійним.

Син одружився, і життя матері вже не було таким спокійним.

Коли декілька років до того син узяв в дружини студентку, яка приїхала з села вчитися в університеті, прийняли рішення, що молодята будуть жити разом з батьками чоловіка в їх великому особняку. Добре, дім просторий, місця всім вистачає.

І ось, протягом декількох років свати зачастили приїжджати до дочки із зятем, нібито відзначати всілякі свята, які тільки бувають. І не тільки Новий рік, Різдво, дні народження, ще й професійні свята стали тепер відзначати. Благо, тільки ті, до яких причетні члени їх сімей. Крім того, кожен раз, коли вони приїжджали, чомусь тягли з собою то друга, то брата, то ще невідомо кого. І кожного разу одне й те саме:

«Ой, ми не збиралися їхати, якось все так раптово. Навіть не встигли гостинців купити.»

А коли вже сиділи за накритим столом, то: «Ви ж не станете заперечувати, якщо ми декілька днів у вас погостюємо.» Причому це було не запитання, а констатація факту.

А днями свати заявили наступне:
«Скоро наша молодшенька закінчує школу і буде поступати в університет. Їздити кожного дня з села далеко буде, тому поживе у вас.»
Я так слухала і раптово в моїй голові щось клацнуло. І тоді я чітко усвідомила, що більше не маю наміру терпіти цих нахаб. Невістку, чесно сказати, люблю як рідну дочку, чудова дівчина, дружина, господиня. Навіть важко повірити, що це її батьки! Абсолютно різні люди! Невістка, – добра, вихована, з хорошими манерами, скромна. А ці – нахабні, безцеремонні, любителі халяви. Звичайно, я не хотіла ображати невістку, тому вирішила пізніше переговорити зі сватами особисто і доступно пояснити, що господарювати в моєму домі вона не буде, точно так же, як і вирішувати, кому з нами жити. Але невістонька мене випередила:

« Дорогі мама і тато, сестра, коли приїде на навчання, буде жити точно так же, як і я, в гуртожитку! Цей будинок Галини Сергіївни і Віктора Павловича, ми з Олегом тут теж тимчасово, поки не вирішиться питання з власним житлом. А ставити перед фактом батьків чоловіка – це, як мінімум, прояв невихованості. Ви мене вибачте, звичайно, але ви, батьки, не праві. І вкрай некрасиво з вашого боку заявлятися в гості без попередження.»

Ось так, невістонька поставила на місце сватів. Після цього всі наступні свята вони відзначали у себе вдома. А до нас більше без попереджень не приїжджали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.