01.12.2023
Продукти, які ми даремно зберігаємо в холодильнику

Продукти, які ми даремно зберігаємо в холодильнику

Холодильник найчастіше асоціюється зі свіжістю. Адже варто тільки щось помістити, як воно відразу ж почне пахнути і проживе вічність. Однак реальність така, що це не завжди відповідає істині. Зберігання продуктів в холодильнику іноді зовсім не має сенсу, а іноді може викликати зворотний ефект.

Деякі продукти зі списку нижче ніколи не варто ставити в холодильник, а деякі можна зберігати там за бажанням.

Екзотичні фрукти
Банани, папайя, манго та інші подібні фрукти звикли до тропічного клімату. Тому від дії дуже низьких температур вони швидко втрачають свою структуру. Банани, наприклад, швидко чорніють і стають м’якими як каша.

Помідори
Ідеальна температура для їх зберігання від 12 до 20 градусів. Чого, як ми розуміємо, немає ні в одній квартирі влітку. У кімнаті дуже жарко, в холодильнику для них занадто холодно.
Ми рекомендуємо купувати рівно стільки, скільки знадобиться на приготування страви, і зберігати на кухні, щоб томати були не дуже холодними. Якщо ж обсяг великий, то частину можна заховати в холодильник.

Картопля
Цей овоч найкраще зберігати в погребі, тобто в темному прохолодному місці. Якщо такої можливості немає, то не варто вдома тримати багато картоплі. А ту, що є, не тримайте в холодильнику. Краще просто в спеціальному місці для таких овочів.
При низьких температурах руйнується картопляний крохмаль, що значно впливає на текстуру і смак овоча.

Цитрусові
Всі апельсини, лимони, мандарини, лайм краще просто зберігати на стільниці. Якщо швидко перемістити цитруси в холодне місце, то від цього їх м’якоть може стати несмачною.
Тому найгірше, якщо вони на складі зберігалися в холоді, потім їх винесли в супермаркет в тепло. Після цього ми несли їх в пакеті через мороз додому, потім вони знову нагрілися до кімнатної температури, і ми знову їх помістили в холод.

Вершкове масло
Для тривалого зберігання вершкового масла в домашніх умовах однозначно підходить тільки холодильник. Однак всі ми стикалися з проблемою, коли масло стає занадто твердим. На хліб або тости його намазати неможливо, що створює багато дискомфорту.
Для вирішення цієї проблеми і існує маслянка. Відріж частину масла, яку ти плануєш з’їсти за 2-3 дня, і помісти її в маслянку. Адже для масла важливо не бути на відкритому повітрі і під прямими сонячними променями. У такому вигляді його спокійно можна зберігати просто на кухні. За кілька днів воно точно не зіпсується і буде радувати тебе своїм смаком.

Сливи і персики
Кісточкові плоди не можна ставити в холодильник до того моменту, як вони повністю дозріли. Інакше порушиться процес дозрівання, смак і структура будуть вже зовсім не ті. Помістити в холодильник можна виключно повністю стиглі плоди з метою продовжити їхнє життя ще трохи, але не раніше.

Салямі
В’ялене м’ясо людство для того і придумало, щоб продовжити термін зберігання м’яса без допомоги низьких температур. Так що в цьому випадку точно немає потреби ховати продукт в холодильник. Краще помістити в прохолодному і провітрюваному місці.

Болгарський перець
Перці потрібно поміщати в холодильник тільки тоді, коли вони вже повністю дозріли, але потрібно продовжити їм життя ще максимум на день-два. Якщо зробити це раніше або зовсім постійно їх там зберігати, то перці будуть швидко ставати млявими. А куди ж без хрускоту?

Хліб
Як не дивно, хліб найкраще зберігати в хлібниці, її придумали не дарма. При дуже низькій температурі випічка втрачає вологу дуже швидко. Через це вона швидше стане несмачною. Більш того, якщо в хлібниці хліб почав покриватися цвіллю, а в холодильнику ні, то це не означає, що так зберігати краще.

А ви зберігаєте ці продукти в холодильнику?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *