12.08.2022
Сусід пoказав пpостий мeтод, як виpощувати тую з гілочки. Тeпер я маю ці дуже красиві вічнозелені рослини, не витративши при цьому ні кoпійки

Сусід пoказав пpостий мeтод, як виpощувати тую з гілочки. Тeпер я маю ці дуже красиві вічнозелені рослини, не витративши при цьому ні кoпійки

Сусід пoказав пpостий мeтод, як виpощувати ТУЮ з гілочки. Тeпер я маю ці дуже красиві вічнозелені рослини, не витративши при цьому ні кoпійки.

Вирощуємо тую з гілочки. 

Я дуже люблю вічнозелені рослини через їх цілорічну декоративність. Але, на жаль, посадковий матеріал таких рослин коштує недешево, тому я освоїла метод розмноження вічнозелених живцюванням.

Це дозволяє виростити дуже красиву вічнозелену рослину, не витративши при цьому ні копійки. Адже отримати держак дуже просто, потрібно просто знайти вподобане дерево і відламати від нього невелику гілочку.

Як показує мій досвід, далеко не всі вічнозелені рослини приживаються з держака. І найпростіше мені вдалося укорінення звичайної зеленої туї. З блакитними туями експеримент теж вдався, але сьогодні хочу розповісти про живцюванні зеленої.

Живцювання зеленої туї

Вибір живця

На мою думку, чим більше держак, тим краще він приживається. Тому беру гілочку від дорослої туї заввишки 25-30 сантиметрів. І зрізаю її гострими ножицями або секатором у самого стовбура. Також, варто обірвати нижні листки.

Підготовка лунки

Для живців туї, я зазвичай вибираю затінене вологе місце в непримітному куточку ділянки. Викопую ямку глибиною 20-25 сантиметрів. І добре пухкому грунті на дні.

Добрива

В лунки для вічнозелених рослин завжди вношу органічні добрива. Причому, мені здається, що краще вибирати розчинні у воді, щоб уникнути обпалення коренів. Далі добре проливаю лунку водою з добривом і ненадовго залишаю для просочування грунту.

Посадка

Після цього просто встромляють держак в землю до самих листя. Варто відразу вирівняти його по вертикалі і якщо він стоїть не твердо, то трохи присипати землею і ущільнити грунт навколо нього.

Організація теплички

Так як живці вічнозелених рослин повинні досить довго знаходити в теплиці, то варто використовувати для цього міцні прозорі матеріали. Найкраще підходять обрізані пластикові пляшки світлого кольору, а краще повністю прозорі. І обрізати її варто, враховуючи, як висоту держака, а й кілька сантиметрів, які будуть в землі.

Далі накриваю теплицю держак, заправляючи все листя, і трохи вдавлюють його в землю. Варто повністю виключити надходження холодного повітря в тепличку, тому краю теплички теж трохи присипають землею.

Полив

Трохи проливаю всю конструкцію водою і залишаю в спокої.

Подальший догляд за саджанцем туї полягає тільки в періодичному поливі і провітрюванні теплички, але не раніше ніж через 2 тижні після посадки. Коли з’являться ознаки вкорінення, то можна відкрити тепличку і далі утримувати держак без укриття.

На наступний рік вже можна пересадити рослину, але краще дати їй порости на одному місці хоча б рік-два.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.