30.11.2023
“Поставив під загрозу безпеку країни”, – в Чехії обрушилися на Земана за “підігрування” Кремлю

“Поставив під загрозу безпеку країни”, – в Чехії обрушилися на Земана за “підігрування” Кремлю

Президента Чехії Мілоша Земана звинуватили в підриві безпеки країни через заяви про вибухи в Врбетіце.

Президент Чехії Мілош Земан, розповівши деталі слідства щодо вибухів складів з боєприпасами в Врбетіце, поставив під загрозу безпеку країни.

Таку заяву зробив глава чеського Сенату Мілош Вистрчіл в коментарі чеським ЗМІ, передає Діалог.UA. Лояльний Кремлю Земан 25 квітня несподівано заявив про дві версії слідства з приводу вибухів у Врбетіце. З його слів, причиною НП могли бути як дії спецслужб РФ, так і помилка співробітників складу.

При цьому Земан запевняв, що немає доказів перебування російських Грушники в Врбетіце в період, коли стався вибух.

Глава Сенату був обурений. Він звинуватив Земана в розкритті секретної інформації слідства. “Президент надав дані триваючого розслідування, що ставить під загрозу безпеку Чехії”, – сказав Вистрчіл. Він уточнив, що при цьому Земан ще й промовчав про деякі важливі деталі розслідування, які підтверджують одну з версій.

Вистрчіл висловив думку, що виступ президента сильно ускладнить слідство. Слова Земана про дві версії зіграли на руку Кремлю. Россмо використовували дану можливість по повній програмі, представивши як доказ невинуватості Росії.

Слова президента в ефірі радіостанції “Ехо Москви” прокоментував чеський журналіст Іржі Юст. “Президент Земан виступив в своєму дусі, і це не було несподіваним. З боку президента Чехії це може виглядати як більш м’який підхід, але тим не менше зовнішню політику визначає уряд, і воно чітко дало зрозуміти, що Росія, швидше за все, винна в цьому вибуху. І можна сказати, що це позиція окремого представника Чехії, яка не впливає на зовнішню політику країни “, – пояснив він.

Джерело: Діалог.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *