25.06.2022
Щойно! Просто в Європарламенті – резолюцію прийняли : фатальний удар по Росії. У Зеленського аплодують!

Щойно! Просто в Європарламенті – резолюцію прийняли : фатальний удар по Росії. У Зеленського аплодують!

Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка закликає відключити Росію від міжнародної системи міжбанківських платежів SWIFT, а також заблокувати будівництво газопроводу “Північний потік-2”.

У документі зазначається, що Росія несе зовнішню загрозу європейській безпеці, а влада країни веде внутрішню війну проти власного народу шляхом систематичного придушення опозиції.

Резолюцію “Про Росію, справу Олексія Навального, нарощування її військової потужності на кордоні з Україною і російський напад на Чеську Республіку” підтримали 548 євродепутатів, 113 утрималися, 25 проголосували проти.

Європарламент надав кілька рекомендацій Євросоюзу у випадку вторгнення РФ до України:

– відключити Росію від SWIFT;

– негайно припинити купівлю російського газу та нафти;

– запровадити персональні санкції проти російських олігархів та членів їхніх сімей.

“Якщо таке нарощування військової потужності в майбутньому перетвориться на вторгнення в Україну з боку Російської Федерації, ЄС повинен дати ясно зрозуміти, що ціна за таке порушення міжнародного права і норм буде високою”, – йдеться у документі.

Також Європарламент підтвердив свою позицію щодо необхідності зупинки будівництва газопроводу “Північний потік-2”. Крім того, депутати виступають за зупинку будівництва спірних атомних електростанцій “Росатомом”.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтримав рішення Європарламенту про схвалення резолюції щодо Росії. Резолюція закликає вжити щодо Росії низки заходів у разі її вторгнення в Україну.

Про це йдеться в заяві глави МЗС на його сторінці у Twitter.

“Вдячний Європарламенту за чітку відповідь на загрози безпеці Європи з боку РФ. Росія має згорнути агресію проти України… Саме до цих сигналів закликала Україна, аби показати РФ можливу ціну за нову хвилю агресії… Україна також вітає заклик зупинити будівництво “Північного потоку-2″, проекти Росатому в Європі”, – заявив він.

Кулеба також закликав Росію припинити незаконну блокаду мореплавства Чорному та Азовському морях та привітав заклик Європарламенту запровадити постійний моніторинг навігації у Керченській протоці.

Джерело: Корупція.інфо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.