30.06.2022
Жителям Донецька загрожує нова небезпека: в “ДНР” прийняли драконівський “закон” – перші подробиці

Жителям Донецька загрожує нова небезпека: в “ДНР” прийняли драконівський “закон” – перші подробиці

30 квітня в формуванні “ДНР” підтримали “законопроект” про кримінальну відповідальність за наклеп в Інтернеті.

Ставленики Кремля на окупованому Донбасі продовжують порушувати права мирних жителів, змушених жити в ОРДЛО. На цей раз сепаратисти вирішили посилити контроль за поширенням інформації в соцмережах, прийнявши проект “закону” “Про внесення зміни до статті 132 Кримінального кодексу” ДНР “”. Автором цього менторського “документа” стала “депутат” Наталія Полянська.

“Законопроектом <…> встановлюється кримінальна відповідальність за наклеп, досконалу публічно з використанням інформаційно-телекомунікаційних мереж, в тому числі мережі Інтернет”, – прокоментувала Полянська.

З її слів, ЗМІ окупантів недостатньо впливові і часто у паблік окупованих міст аудиторія набагато більше. У зв’язку з цим окупаційна влада повинна “фільтрувати” всю інформацію, яка потрапляє в публічний простір.

При цьому не ясно, хто саме і за якими критеріями буде визначати правдивість конкретної інформації. Ймовірно, цей “закон” стане зручною папером, щоб “закрити” всіх незгодних з окупаційним режимом або змусити людей замовкнути. Варто нагадати, що сепаратистам не важко добути компромат – частина соцмереж, доступних жителям ОРДЛО, знаходиться під контролем ФСБ. Російські спецслужби мають можливість відстежити не тільки пости у відкритому доступі, а й читають особисту переписку.

Джерело: Діалог.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.