01.12.2023
Блага звістка для пенсіонерів: у Пенсійному фонді потішити надбавкою в 400 гривень – кому підвищать виплати

Блага звістка для пенсіонерів: у Пенсійному фонді потішити надбавкою в 400 гривень – кому підвищать виплати

За перші шість місяців 2021 року в Україні вже провели кілька індексацій пенсійних виплат. Однак підвищення ще будуть восени. Така інформація з’явилася на офіційному порталі Пенсійного фонду України.

Річ у тому, що з 1 жовтня тим громадянам, які старше 75 років, буде додано 400 гривень до пенсії. В результаті мінімальна виплата для цієї вікової категорії дорівнюватиме 2 500 гривням. До слова, таке підвищення мало відбутися ще влітку, проте в уряді вирішили перенести надбавку. Як пояснювали в Міністерстві соціальної політики, на цей момент не було знайдено коштів у бюджеті. Проте вже восени надбавки очікувати варто.

Крім того, підвищення буде ще й у грудні. Так, з 1 грудня цього року в Україні зростає прожитковий мінімум. На тлі цього збільшать доплату за наднормативний страховий стаж. Так що якщо пенсіонер відпрацював більше, ніж вимагає закон, то він отримає надбавку до своєї виплати вже до кінця цього року.

Що стосується надбавок для тих, хто старше 75, то такі підвищення вже отримали і ті, хто старше 80 років. Ця вікова категорія отримала 500 гривень. Ці кошти додають до кожної пенсії (щомісяця). В результаті громадяни, які старше 80 років, мінімально повинні отримувати 2 600 гривень.

При цьому в уряді продовжують розробляти накопичувальну систему пенсій. Суть полягає в тому, що українці будуть і самостійно відкладати собі на старість. Поки що мова йде приблизно про 4 відсотки від заробітної плати. Така реформа, як очікує влада, повинна привести до зростання середньої пенсійної виплати до 7 000 гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *