30.06.2022
Українцям надсилають платіжку за комуналку зі штрафами: за що вимагають заплатити

Українцям надсилають платіжку за комуналку зі штрафами: за що вимагають заплатити

Українцям, які невчасно сплачують комунальні послуги, можуть приходити штрафи. У Києві комунальні підприємства нараховують 3% санкцій.

Як пояснив “Громадському радіо” директор “Енергозбуту” КП “Київтеплоенерго” Костянтин Лопатин, таку санкцію можуть пред’являти згідно з Цивільним кодексом. “3% річних нараховуються на залишок заборгованості. Втрати підприємства від інфляційних процесів розраховуються щомісячно на залишок від заборгованості, враховуючи щомісячний індекс інфляції”, – розповідає представник підприємства.

Також він зазначив, що теплокомуненерго купують газ і в разі, якщо вчасно не розплачуються, повинні платити штрафи. Витрати на ці штрафи тарифами не передбачено.

Тільки в Києві станом на 1 липня борг за опалення і гарячу воду склав 3,5 млрд грн. “10% наших клієнтів системно в повному розмірі не платять за наші послуги”, – додав Лопатин.

Варто відзначити, що крім опалення з 1 серпня також виростуть ціни і на електроенергію. Замість одного тарифу введуть відразу чотири: найвищий з них (при споживанні більше 500 кВт*год на місяць) складе більше 3 грн за кВт*год, а найнижчий (при споживанні до 100 кВт*год) залишиться на рівні 1,68 грн за кВт*год.

“Нафтогаз” ухвалив рішення скасувати “місячний” тариф. Через високі ціни на газ в Європі він став невигідним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.