01.12.2023
Такої паніки і криків в Конча-Заспі ще не було: Пішли проти Зеленського влаштувавши бунт Кучма в ауті – не з’їдуть!

Такої паніки і криків в Конча-Заспі ще не було: Пішли проти Зеленського влаштувавши бунт Кучма в ауті – не з’їдуть!

Ексгенпрокурор України Святослав Піскун нарешті з’їхав з держдачі у Кончі-Заспі. Аби перевезти всі речі, йому знадобився місяць.

Про це повідомляє “НВ”.

Як розповів директор будинку відпочинку Конча-Заспа Олександр Гурін, колишній генпрокурор прихопив із собою все майно та навіть викрутив розетки.

Гурін зазначив, що перший будинок, в якому були сауна, джакузі, більярдний зал, тричі генпрокурор Святослав Піскун побудував у 2000-х, вклавши в ремонт 6 мільйонів гривень. У 2019 році в нього з’явився особняк Honka за 1 мільйон гривень.

Однак у травні 2021 року з ексгенпрокурором в односторонньому порядку розірвали договір оренди державної дачі, яку він отримав на 49 років ще у 2002 році. Виїжджаючи з неї, Піскун забрав всі меблі, зняв унітази та викрутив усі розетки.

Відзначимо, що екс-чиновники, яких попросили з’їхати з державних дач у Конча-Заспі, намагаються зірвати виселення погрозами і відмовами.

Так, не хоче з’їжджати і колишній прокурор Києва Юрій Гайсинський, тесть померлого мера Харкова Геннадія Кернеса, екс-радник Кучми і колишній віце-прем’єр Володимир Семиноженко та ще четверо осіб.

Гурин каже, що при достроковому розірванні договору мешканці часто наостанок голосно грюкають дверима. Один з останніх подібних випадків стався з колишнім керівником СБУ в Миколаївській області Олексієм Ляхом. Його прізвища не було в списку РНБО, але договір розірвали за борги. Виїжджаючи, мешканці зірвали шпалери на стелях, зняли кондиціонери і залишили будинок в жахливому стані

“Екс-чиновники при виселенні поводяться так, як вони вели себе завжди. Жоден із них не визнає, що він колишній, і кожен загрожує завалити судовими позовами”, – пояснює Гурин.

Що відомо про Святослава Піскуна?

Це політичний діяч та генерал-лейтенант податкової міліції, який тричі працював на посаді генпрокурора: у 2002 – 2003 роках, 2004 році та 2007-му. А вже у липні – серпні 2020 року був радником генпрокурора України Ірини Венедиктової.

Нагадаємо, що РНБО розглянула питання державних земель та будинків у Конча-Заспі та Пущі-Водиці. А також людей, у користуванні яких вони перебувають.

У цьому контексті Зеленський згадав прізвища ексгенпрокурора Святослава Піскуна, міністрів часів експрезидента Віктора Януковича – Дмитра Табачника та Раїси Богатирьової та директора департаменту корпорації Богдан Олександра Ільїна.

Президент Зеленський повідомив, що мовиться про майже 400 гектарів заповідної землі та понад 100 державних будівель та дач.

Він звернув увагу на те, що за часів Януковича та згідно з постановою уряду було скасовано перелік категорій осіб, які мають право на пільгове проживання.

За словами Зеленського, лише на перший погляд здавалося, що це непогано. Насправді так за дуже символічну плату легалізували перебування там низки незрозумілих осіб.

“Ці та низка інших людей отримали договори на користування будівлями, робили там ремонт, отримували відшкодування за витрати на ремонт у розмірі 50%”, – пояснив Зеленський.

Президент додав, що вони могли там проживали за символічну плату. Тож він поставив завдання провести повний аудит земель і резиденцій Конча-Заспи й Пущі-Водиці.

А крім цього – встановити повний перелік осіб, які там живуть й за яких умов вони отримали це право. Після цього почнеться “велике переселення цих народів”, анонсував він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *