12.08.2022
Дитина успадковує інтелект тільки по материнській лінії

Дитина успадковує інтелект тільки по материнській лінії

Згідно із недавнім дослідженням, проведеним працівниками Університету Глазго, розумові здібності дитини залежать виключно від генів матері. Це відбувається тому, що у жінок є дві  Х-хромосоми, які відповідають за інтелект, а в чоловіків лише одна. 

Вчені з’ясували, що існують “умовні гени”, які поводяться по-різному в залежності від свого походження. Успадковані гени від матері активуються, а від батька – ні. 

Дослідники провели ряд експериментів над гризунами. Вони вводили їм материнські або батьківські гени. У першому випадку голова та мозок піддослідних збільшувалися, а тіло залишалося маленьким. У другому – все відбувалося навпаки.

Пізніше відбулися дослідження стану людини. У вибірку потрапило 12 тисяч 686 респондентів, віком від 14 років до 22. До уваги брали й такі показники, як соціально-економічне становище, расова приналежність тощо. Результати довели, що рівень інтелекту людини залежить від IQ його матері.

Проте допустимо, що генетика впливає лише на 40-60% розумових здібностей, а решта залежить від оточення, способу й умов життя. 

А ви знали про те, що ваш інтелект залежить від IQ матері?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.