25.06.2022
Хитре завдання, яке дають тим, хто проходить співбесіду в Microsoft

Хитре завдання, яке дають тим, хто проходить співбесіду в Microsoft

Тисячі бажаючих мріють працювати у таких всесвітньовідомих корпораціях, як Microsoft, Apple чи Google. Проте там настільки суворий відбір, що далеко не кожен зможе його пройти. Кожному кандидати пропонують розв’язати спеціальні задачки. Ми підготували деякі з них, аби ви могли спробувати свої сили. Можливо, вони шукають саме вас!

Завдання для мозкового штурму

Питання від Microsoft

Ти маєш нескінченний запас води і два відра: одне – на 5 л, а інше – на 3 л. Як ти відміряєш 4 л?

Питання від Apple

Геній Шелдон Купер (герой культового серіалу “Теорія великого вибуху”) здолав усі рівні віртуальної гри. Від перемоги його відділяє останнє завдання: обрати ті двері, які ведуть до скарбів, а не до нескінченного лабіринту. Біля обох входів стоять вартові, які добре знають, що охороняють. Один з них говорить тільки правду, а інший – брехню. Шелдон не знає, кому з них можна вірити, але він має право запитати щось в одного з вартових перед тим, як обрати двері. 

Питання від Google

Перед тобою 8 однакових кульок, але одна з них трохи важча за інші. Як її знайти, якщо у тебе є доступ до двох зважувань? 

Питання від Adobe

Уяви, що ти є власником 50-ти мотоциклів. У баці кожного з них є пальне, якого вистачить на 100 км дороги. На яку відстань ти зможеш на них заїхати, якщо вони всі знаходяться в одному місці?

Питання від Qualcomm

Бездротова мережа передає 10 пакетів даних, але вона може дати збій, тому існує ймовірність 1:10, що якийсь з пакетів не буде переданий. Трансмітер слідкує за цим і буде оформлювати повторне надсилання доти, доки операція не буде закінчиться успіхом. Питання: скільки пакетів повинен пропускати трансмітер за секунду?

Відповіді:

1. Наливаємо воду у 5-літрове відро. Частину переливаємо в 3-літрове. У більшому залишається 2 л. Спустошуємо менше й переливаємо у нього 2 л з 5-літрового відра. Більше відро знову наповнюємо водою, а потім з нього доливаємо літр в трилітрове (два літри там вже було до того). У 5-літровому відрі залишилося 4 л. 

2. Питання Шелдона має бути таким: “Які двері, на думку іншого вартового, ведуть до скарбів?”. Якщо він запитає в того, хто говорить правду, то він передасть відповідь брехуна, вказавши на двері до лабіринту. Якщо він запитає в того, хто обманює, то все одно дізнається про двері, за якими скарбів немає, адже він змушений йому збрехати. 

3. Спочатку усі кулі ділимо на три частини: у перших двох по три кулі, а в останній – дві. Беремо дві більші частини й ставимо їх на протилежні шальки терезів. Якщо одна з груп переважить, то окремо вимірюємо вагу двох будь-яких кульок з важчої. Методом виключення вибираємо потрібну кулю: вона або переважить, або залишиться. Якщо ж перші дві частини були однаковими, то важча кулька серед тих двох, які ми відклали спочатку. 

4. Спочатку всі мотоцикли переганяємо на 50 км. Тоді переливаємо паливо з однієї половини транспортних засобів – в іншу. Тепер у на 25 мотоциклів з повними баками. Через 50 км повторюємо ті ж маніпуляції. Таким чином можна проїхати 350 км (якщо не враховувати пальне того мотоцикла, який довелося відкинути під час розподілу 25 навпіл). Насправді це лише один із варіантів відповідей, а їх може бути кілька. 

5. Один із кандидатів назвав число 9, але керівник не погодився, мовляв “з огляду на ретрансмісії, слід зменшити пропускну здатність більше, ніж на 1/10″.

Скільки задач вам вдалося правильно розв’язати? У якій компаній ви б пройшли співбесіду?

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.