01.12.2023
«Суми вражаючі, а це близько 40 тисяч, звісно не гривень, пересічному депутату». Нардеп Скороход розповіла про виплати «слугам» у конвертах за потрібні голосування

«Суми вражаючі, а це близько 40 тисяч, звісно не гривень, пересічному депутату». Нардеп Скороход розповіла про виплати «слугам» у конвертах за потрібні голосування

Депутат Анна Скороход, яка раніше була у фракції Слуга народу, підтвердила, що нардепи від монобільшості отримують гроші в конвертах за потрібні голосування у Верховній Раді.

Відповідну заяву вона зробила в ефірі телеканалу Україна 24.

«Наскільки ходять чутки, зараз це близько 40 тисяч пересічному депутату. А не пересічному — більше. Не всі підпадають під зарплати, є люди, які не голосують так, як треба», — стверджує Скороход.

За словами Скороход, вона та деякі інші нардепи, зокрема померлий Антон Поляков, раніше свідчили про роздачу грошей у НАБУ.

Також вона пояснила, чому правоохоронні органи досі не провели розслідування за оприлюдненими фактами: «Тому що депутатська недоторканність існує. І для того, щоб відкрити кримінальне провадження проти народного депутата, необхідне узгодження генпрокурора України. Генеральний прокурор є безпосередньо в монобільшості, він їм підпорядковується».

Звідки у влади є гроші для депутатів, Скороход пояснила так: «Спочатку, наскільки ходили чутки, все це було з митниці».

Раніше колишній глава Офісу президента Андрій Богдан розповів, що народні депутати від Слуги народу одержують доплати в доларах за «потрібні» голосування.

“…Я бачив плахту, як це працює. У депутата є зарплата — умовно, скажімо, 20 [тисяч] не гривень, неофіційна. Якщо ти не голосуєш, тебе штрафують і твоя зарплата зменшується. Там такі плахти роздають: ось за цей закон ти не голосував, за це не голосував”, — сказав він.

У відповідь голова фракції СН Давид Арахамія сказав: «Нехай та людина, яка звинувачує когось, йде на детектор і підтверджує».

Також про те, що «слуги народу» отримують грошову винагороду за ухвалення законопроєктів, а за пропуск голосування їх можуть штрафувати, заявляла шеф-редакторка LB.UA Соня Кошкіна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *