01.12.2023
Вже 30 грудня. Нацбанк ввoдить в обіг квaдратні монети. Як вони виглядають ФОТО

Вже 30 грудня. Нацбанк ввoдить в обіг квaдратні монети. Як вони виглядають ФОТО

Набір із чотирьох срібних пам’ятних монет «Козацькі клейноди» вводиться в обіг 30 грудня 2021 року. Як повідомляє НБУ, українці зможуть придбати набір з чотирьох пам’ятних монет у дерев’яному футлярі або у футлярі з флоковим покривом у сувенірному упакуванні. У наборі кожна монета номіналом 10 грн. Скільки коштуватиме набір, наразі невідомо.

Монети Козацькі клейноди випустять тиражем 1,9 тис. штук. Вага однієї монети складе 124,4 г. Набір пам’ятних монет у НБУ присвятили героїчній добі української історії – козацьким клейнодам.

На аверсі угорі розміщений малий Державний Герб України, а за ним надпис – Україна. На трьох монетах ліворуч – позначення номіналу – 10 грн розміщене у лівому боці, а в одній монеті – на правому.

Унизу пам’ятної монети – рік карбування, маса в чистоті, позначення металу та його проби, а також логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

Як пояснили у НБУ, У центрі кожної монети зображено збірні композиції: Козака Мамая – як символ, що зберігає історичну пам’ять народу й утверджує ідеал мирного стража своєї землі (на верхній монеті), козацькі клейноди та інші артефакти, що символізують періоди козацької епохи, збагачують історичне тло та формують загальну атмосферу епохи.

На реверсі монет – гетьманські печатки – один із козацьких клейнодів гетьманів Григорія Лободи, Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка та Івана Скоропадського.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *