01.12.2023
“Все у вогні..Бунт в Казахстані:пряmо зараз аеропорт захоплений, по трасах їдуть колони військової техніки, з’явилися дані про жерtви

“Все у вогні..Бунт в Казахстані:пряmо зараз аеропорт захоплений, по трасах їдуть колони військової техніки, з’явилися дані про жерtви

Ситуація з масовими протестами в Казахстані, що прогриміла на весь світ 4 січня, посилюється – через два дні тисячі людей громлять урядові будівлі, дають відсіч правоохоронцям і військовим, а також грабують магазини.сьогодні

Бунт в Казахстані: аеропорт захоплений, по трасах їдуть колони військової техніки, з'явилися дані про жертви

Особливо становище загострилося в Алмати з населенням в 1,77 млн. чоловік. Місто перетворилося на центр протестів. Мародери б’ють шибки в магазинах і банках, всюди спалахують пожежі.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, який змінив Нурсултана Назарбаєва, анонсував жорсткі заходи. По трасах їдуть колони військової техніки, в країну летять військові фахівці з країн ОДКБ.

Мітингувальники в Алмати зробили спробу штурму мерії міста, передає Телеграм-канал Shot. У Мережі з’явилися кадри з військовими на площі перед мерією, вони взяли в кільце демонстрантів. За наявними даними, тут знаходилося близько 50 одиниць техніки, в тому числі вантажівки з озброєними силовиками. Близько 200 мітингувальників з вогнепальною зброєю почали перестрілку з військовими.

Через деякий час з’явилися дані, що військові зняли оточення і покинули площу Республіки в Алмати. У заворушеннях загинули 8 поліцейських і солдатів Нацгвардії, ще 317 поранені.

Також були ліквідовані десятки нападників. Про це з посиланням на офіційного представника Департаменту поліції Алмати Салтаната Азірбека повідомив Sputnik Казахстан. “Десятки нападників ліквідовані, їх особи ідентифікуються”, – пише видання, посилаючись на Азірбека.

Крім того, з’явилася інформація про захоплення аеропорту в Алмати. Телеграм-канал Mash цитує жителя Москви, який прилетів з дівчиною в Казахстан покататися на лижах, про те, що відбувається в аеропорту зараз. Пара намагалася покинути країну першим же ліпшим рейсом, і з шостої вечора 5 січня замкнена на борту з іншими пасажирами.

“Ми сіли в літак і потім аеропорт захопили, ось. Нас відігнали подалі”, – розповів москвич.

Пасажирам обіцяють, що вивезуть їх під супроводм назад у місто.

Тим часом, МЗС РФ рекомендує росіянам “уникати місць масового скупчення людей і по можливості сховатися в готелях або будинках”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *