26.05.2022
Військовий волонтер: Не робіть собі нерви. Не буде так, як хоче Путін. То буде крах імперії. То буде м’ясорубка з великою…

Військовий волонтер: Не робіть собі нерви. Не буде так, як хоче Путін. То буде крах імперії. То буде м’ясорубка з великою…

Давайте дуже дуже схематично, зовсім спрощено напишу щодо гіпотетичних розпоряджень під час можливого загострення з приводу “не стріляти” або “відступати”, які можуть гіпотетично надійти з Банкової. Я постараюсь без політичних та емоційних оцінок. Простою мовою для цивільних. Для того, щоб ви розуміли та не робили собі нерви. Бо в нас, зараз, через низьку довіру до вищої влади в країні та рвані контексти, з’являється багато питань, припущень, та фантазій. Я зараз безвідносно до будь яких прізвищ. Чисто алгоритми.

По перше, давайте зрозуміємо, що президент, він же верховний головнокомандувач, має доволі опосередковане відношення до армії. Призначення на посади, підписи на указах, вищі офіцерські звання, нагороди, ну ще якісь церемоніальні та медійні штуки. Призначення міністра. Все. До управляння військами він не має відношення взагалі. Тим більше до оперативного управління.

Якщо відверто, то навіть солдат строковик не повинен виконувати будь який наказ президента. Тільки прохання. Президент не може керувати діями збройних сил. Зовсім. Нема в нього такого права.

Солдат та офіцер на війні при загрозі життю керується трохи іншими нормативними документами. Під час можливого загострення, якщо буде порушена комунікація та зв’язок, рішення будуть приймати командири підрозділів, командувань та угруповань. На місці. Вони також будуть визначати, як саме виконувати накази та розпорядження, якщо зв’язок буде. А ще кожен військовий, розуміє що значить кожен наказ. Бо президенти, політики приходять і йдуть, а присяга це назавжди. І відповідальність.

В нас всі командувачі та командири в ЗСУ мають бойовий досвід. Розумієте? Всі. Вони всі знають що таке війна. Що таке накази. Вони всі знають що таке відповідальність. В 14 році нас росіяни застали зненацька. Багато хто злякався. Багато хто “я на єто нє падпісивался”. Але ми навіть тоді змогли зупинити російську навалу. А зараз в нас є військова вертикаль, яка чітко знає що робити.

І ще, наостанок. Повторю тезу. Там де можливе вторгнення, будуть задіяні регулярні війська РФ. Обстріляних бійців там від сили на всі ВС РФ 3-5 тис. І то це не рядові піхотинці. Росія буде нас атакувати силами, які не знають що таке війна. Зовсім. Я надіюсь, союзники допоможуть нам закрити небо. А на землі, то не буде бліцкріг. То буде м’ясорубка з великою кількістю осередків опору. То не будет швидка “пабеда”. То буде крах імперії. А потім ще з німцями побалаємо за життя.

Тому просто не зводьте себе. Не буде так, як нас хоче залякати російська пропаганда. В нас є ЗСУ, які воюють 8 років. І в кожному відділенні, взводі, роті знайдуться люди, які візьмуть командування на себе та організують оборону та спротив там де зможуть. Просто знайте це. Бо ЗСУ буде воювати. За себе, за присягу, за Україну, за сім’ї, за нас з вами. Бо ЗСУ це і є частина нас. Частина України.

Не ображайте вояків недовірою та вигадками. Довіряйте армії. Не робіть собі нерви. Робіть допомогу ЗСУ, які роблять 200. Дякуємо всім хто допомагає.

Роман Доник

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.