26.05.2022
Годину тому! Термінове звернення міністра оборони: Путін віддав наказ. Вже 11 лютого: всі деталі

Годину тому! Термінове звернення міністра оборони: Путін віддав наказ. Вже 11 лютого: всі деталі

Міністр оборони Олексій Рєзніков заявив про проведення військових навчань ЗСУ із застосуванням озброєння, поставленого союзниками та партнерами, які пройдуть з 10 по 20 лютого 2022 року. ЗСУ відпрацюють застосування безпілотників Bayraktar та протитанкових систем Javelin та NLAW.

Рєзніков додав, що у нього відбулася бесіда з секретарем з питань оборони Великобританії, з яким обговорили перспективи подальшої військової допомоги Україні, яка включає нові поставки зброї та комунікації.

У режимі реального часу здійснюється інтенсивний обмін інформацією з міжнародними партнерами. Наразі усі події, які фіксуються, є очікуваними і відбуваються у рамках раніше оголошених прогнозів.

Збройні Сили України, Національна гвардія України, підрозділи Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України та інші органи сектору національної безпеки та оборони у межах компетенції здійснюють планові заходи щодо нейтралізації потенційних загроз.

«На даний момент усе відбувається у рамках наших оцінок. За кілька днів розпочнеться активна фаза російсько-білоруських навчань, які триватимуть до 20 лютого. Одночасно плануються навчання частини підрозділів Південного військового округу РФ. Як я повідомляв на брифінгу у четвер, наразі до Білорусі прибувають частини зі Східного і Центрального військових округів РФ, за якими ми кілька тижнів спостерігали. Деякі підрозділи ще на під’їзді. З нашого боку робиться усе необхідне для контролю подібних ситуацій. Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний раніше акцентував, що, починаючи з жовтня минулого року, вживаються необхідні заходи — і на рівні планування, і на рівні практичних навчань — щодо відсічі агресору. У п’ятницю пройшли великі навчання відомств системи МВС, на які я був запрошений. Тобто ми діємо планово, скоординовано, щоб виключити будь-які провокації», — сказав Міністр оборони України Олексій Резніков.

Одночасно в Україні відбувається розгортання Сил територіальної оборони Збройних Сил України та проводяться навчання з оборонною зброєю, отриманою у рамках міжнародної допомоги.

«Безпрецедентна військова допомога від партнерів суттєво підвищила наші спроможності до опору. З оборонною зброєю вже активно тренуються наші військові. Це дуже ефективний засіб стримування. Так само набирає обертів розгортання Сил ТрО Збройних Сил України. Відбувається велика кількість підготовчих заходів з громадянами. Ми володіємо усією повнотою інформації і реалістично оцінюємо ситуацію. Зараз може лунати багато різних гіпотетичних оцінок і прогнозів. Особливо — в іноземних ЗМІ. Деякі вже навіть про вторгнення Росії оголосили, яке, щоправда, відбулося 8 років тому. Хочу ще раз підкреслити, про що я вже неодноразово казав раніше. Обов’язок військових — прораховувати усі можливі сценарії, навіть найгірші, і робити усе належне для нейтралізації загроз. Це зараз і відбувається. Ймовірність значної ескалації станом на сьогодні продовжує оцінюватись як низька», — повідомив Міністр оборони Олексій Резніков.

Тим часом за повідомленням Міноборони РФ загін великих десантних кораблів Військово-морського флоту Росії почав проходження проток Босфор і Дарданелли, щоб взяти участь у військово-морських навчаннях у Чорному морі.

“Наразі ВДК “Корольов”, “Мінськ” і “Калінінград” перебувають у протоці Дарданелли. Десантні кораблі “Петр Моргунов”, “Георгій Побідоносець” та “Оленегорский горняк” пройдуть чорноморськими протоками протягом наступної доби.

Раніше загін великих десантних кораблів здійснив захід у пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії на узбережжі Середземного моря, де здійснив поповнення запасів паливно-мастильних матеріалів, питної води та продовольства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.