27.05.2022
Поляки масово помагають українцям їжею та житлом, які тимчасово тікають від війни

Поляки масово помагають українцям їжею та житлом, які тимчасово тікають від війни

“До уваги людей, в т.ч. зі своїми тваринами, які планують / вагаються / бояться тимчасово виїхати в Польщу. Звісно? це – до жінок, бо чоловіки зараз не виїзні з України, а також – до їх чоловіків, які бояться відпускати жінок та дітей в невідомість.

Інформація з другого боку кордону. З Польщі себто. Навіть не знаю, як це описати. При кордоні. Заправки, стоянки кафе, парковки – всюди повно поляків, не лише з прикордонних районів, а й з глибини Польщі. Люди просто підходять і пропонують українцям допомогу.

Звісно, ручатись не варто навіть за себе самого, але я, чомусь, впевнений, що перетнувши кордон навіть без копійки, Вам не вдасться пройти і 100 метрів, щоб вам не запропонували їжу та житло! Передати словами цю підтримку – неможливо!

Колись нам наполегливо прививали про “народьі-братья”. І казали, що то росія нам брат, сестра, мама і тато. Ну, і суддя та палач теж заодно. А я от все життя відчував і впевнився давно, до дивитись нам треба на Західного сусіда! По при всі непорозуміння в нашій історії.

Я розумію, що з точки зору геополітики та географії ми – буфер між Європою та дикими нащадками монгольського іга. Але те, що робиться в серцях абсолютної більшості поляків – ну ніяк не підробиш! Це не політика! Ніхто з пересічних громадян не буде “чергувати” ледь не цілодобово біля прикордонного переходу щоб запропонувати тобі безкоштовну їжу та житло на невизначений термін через якісь далекі геополітичні міркування. Не дарма у нашій історії дуже багато приємного спільного!

Dziękuję, moi bracia i siostry!”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.