29.05.2022
Дмитро Кулеба: “Те, що ми протрималися перші три дні, це був шок партнерів, вони усвідомили, що…”

Дмитро Кулеба: “Те, що ми протрималися перші три дні, це був шок партнерів, вони усвідомили, що…”

Деякі країни Заходу не розраховували, що Україна дасть відсіч Росії з початком повномасштабного вторгнення. Ці іноземні партнери зрозуміли, що за українську державу треба боротися, лише після третього дня війни.

Про це в інтерв’ю НВ заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він розповів про реальний випадок, який стався в перший день війни, 24 лютого, із посолом України в одній дуже впливовій європейській країні.

“Дипломат сидів у кабінеті державного секретаря одного міністерства і сказав: “Допоможіть нам, війна почалася. Допоможіть ось із цим і цим”.

Той йому співчутливо посміхнувся в обличчя й відповів: “Дорогий мій, давайте відверто, навіщо вам допомагати, якщо максимум через 48 годин усе буде скінчено й настане нова реальність”. Це конкретний епізод, що мав місце в надзвичайно впливовій країні ЄС”, – описав інцидент Кулеба.

Він підкреслив, що в наступні три доби всі побачили кардинальні зміни.

“Ми ці три доби не спали, не їли, не пили, ми працювали з партнерами. Ми побачили безпрецедентно жорсткі санкції (яких зараз усе одно мало, потрібно ще). Ми побачили постачання зброї та зміну не те що риторики, а взагалі ставлення до України”, – пояснив міністр.

Як сказав він, те, що українці протрималися перші три дні, “це був шок партнерів”.

“У цей момент вони усвідомили, що за Україну треба боротися. Це усвідомлення, на жаль, сплачене українською кров’ю та зруйнованими українськими містами”, – зазначив голова МЗС.

У підсумку багато країн ухвалили історичні рішення. Наприклад, Швеція, яка передавала комусь зброю лише раз в історії (Фінляндії 1939-го) надала українській державі військову допомогу. Німеччина теж змінила позицію й вирішила дати ЗСУ зброю.

“У перші сім днів війни я отримував від міністрів щодня наступні повідомлення: “Дмитре, передаємо вам те, те й те, таку зброю та таку зброю. Сподіваюся, це не надто пізно”, “Дмитре, і ми передаємо зброю, сподіваюся це не надто пізно”. Вони як змовилися! Вони писали одну й ту ж фразу, тому що всі мали це почуття терміновості. Зараз кожен, з ким я спілкуюся, говорить дві речі: ми захоплюємося вами, ми впевнені у вашій перемозі”, – розповів міністр.

Однак, наголосив він, інше питання – це ціна перемоги. “Але своїми діями, своїм героїзмом усі, починаючи від президента й закінчуючи рядовим в окопі, ми викликаємо захоплення та бажання підтримати нас, бути з нами в момент перемоги. Тому, як би складно не було, заради майбутнього нашої країни ми не можемо втомитися від війни, ми не можемо зламатися”, – сказав Кулеба.

Він заявив, що зараз для перемоги України є всі елементи: бажання та здатність народу битися за себе; керівництво, яке веде народ на боротьбу; партнери, які дають нам зброю й ухвалюють санкції проти РФ; фінансова підтримка країни.

“Це – елементами нашої майбутньої перемоги. Я переконаний, що вона обов’язково настане”, – підсумував глава МЗС.

obozrevatel.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.