28.05.2022
Зеленський звернувся до парламенту Італії: ми на межі виживання, під Києвом окупанти викрадають дітей, вбивають та катують

Зеленський звернувся до парламенту Італії: ми на межі виживання, під Києвом окупанти викрадають дітей, вбивають та катують

Президент Володимир Зеленський виступив перед парламентом Італії. Український лідер заявив, що мета Кремля – вся Європа, контроль над політикою, а також вирішальний вплив на життя та цінності громадян.

Трансляція велася на YouTube-каналі італійської палати депутатів. Глава держави розповів про нелюдську жорстокість, з якою окупанти прийшли на українську територію.

«Під Києвом у сусідніх містах знаходиться кілька угруповань російських військ, які вбивають, катують, ґвалтують, викрадають дітей, руйнують та грабують. Окупанти на вантажівках вивозять наше надбання, наше майно – до себе додому. Так робили востаннє в Європі хіба що нацисти», – сказав політик.

Зеленський також нагадав про 177 українських дітей, убитих солдатами країни-агресора. І, за словами політика, це не фінальне число.І, за його словами, це не фінальне число.

«В окупованих районах ховають убиті сім’ї прямо у дворах багатоповерхівок. У парках. У братських могилах. Це відбувається в наш з вами час. У 2022 році. І ми знаємо, що кожен наступний день війни забере ще життя наших дітей», – заявив він.

Президент також розповів про Маріуполь, який найбільше постраждав від війни. «Я був там. І тепер там нічого немає. Тільки руїни. Уявіть – повністю спалену Геную. Після трьох тижнів повної блокади. Бомбардувань, обстрілів, які не припинялися жодної миті. Розбиту Геную, з якої рятуються люди, ваші прекрасні люди. Пішки, машинами, автобусами»

Лідер зазначив, що у країнах через загрозу експорту з України зерна може початися голод. Він також закликав Італію «не бути курортом для вбивць»:

«Вони (російська еліта – Ред.) майже всі використовують Італію для відпочинку. Не будьте курортом для вбивць. Заблокуйте їхнє майно, підтримайте ембарго, заблокуйте порти. Не допустіть продовольчої кризи, допоможіть нам. Цю війну треба закінчувати швидше. І відновлювати Україну» – сказав політик.

«Італія захоплюється вашою мужністю… Ваш опір люті Путіна – героїчний», – прокоментував виступ Зеленського прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі.

Нагадаємо, раніше президент Зеленський заявив, що Україна ніколи не погодиться на ультиматуми, які висуває Кремль у ході переговорів щодо припинення війни. Переговорний процес не є місцем для ультиматумів.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.