26.05.2022
Уряд Німеччини запропонує Україні довгий список зброї і обладнання – Spiegel

Уряд Німеччини запропонує Україні довгий список зброї і обладнання – Spiegel

Як повідомляє “Європейська правда“, про це пише Spiegel.

За інформацією видання, у вівторок група держсекретарів відповідних відомств погодилася запропонувати уряду у Києві список різних систем озброєнь у найближчі кілька днів. Після цього Україна має вирішити для себе, яку зброю вона може використати найкраще.

Новим у цій ідеї є те, що заплановані поставки — це вже не системи зі складів Бундесверу, а свіжозроблена зброя, яку можна було б відправити прямо до України. Поки що неясно, як укладатимуться угоди. ЄС встановив бюджет 1 мільярд євро, з якого держави-члени можуть фінансувати постачання зброї в Україну. Проте досі Німеччина, ймовірно, не використала кошти ЄС.

Сам Бундесвер уже поставив протитанкові та зенітні ракети, частково зі старих запасів. Також на минулому тижні було оголошено, що Бундесвер має намір продати ще 2000 гранатометів.

Новий список дає зрозуміти, що майже всі побоювання з приводу постачання зброї в Україну наразі зникли. На додаток до великої кількості захисних матеріалів є також важке озброєння, таке як міномети або важкі гармати типу GAM B01 від виробника Rheinmetall.

Також представлено багато високотехнологічних матеріалів. Компанія Thales, наприклад, пропонує поставити наземні системи радіолокації “Squire”. Thales також пропонує 12 мінометів, за словами виробника, вони можуть бути доставлені до України вже цього тижня. Також можна було б поставити тисячі приладів нічного бачення, бронежилетів, касок, сучасні дрони для спостереження за полем бою.

Загалом список включає можливе постачання зброї на суму 308 млн євро. Більше половини становлять розвідувальні пристрої, такі як прилади нічного бачення або радарні системи, а також ультрасучасні мікродрони, які оснащені глушниками для відключення сигналу мобільного телефону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.